środa, 12 października 2016

Najpiękniejsze - 8

Ona jest Kobietą o niesamowitej determinacji, wrażliwą i zdolną. Posiada bardzo restrykcyjne zasady moralne, którymi kieruje się w życiu. Dokładnie wie czego chce i nie uznaje odstępstw od swojej normy. Szczególnie wysoką poprzeczkę stawia Partnerom i kandydatom na to stanowisko. Jak tylko wyczuje, że gość jest labilny w swoich opowieściach, to jest z miejsca skreślony... choćby to był sam Matt Damon. 

 Ilustracja: Steven Vigil

Zbudowała mały raj na ziemi. Gdy po raz pierwszy zaprosiła nas do siebie długo nie mogłam wyjść z podziwu. Mały domek - dopieszczony w każdym detalu, pod lasem i kilka hektarów ziemi dookoła... staw, łąka, pola kukurydzy i pieski biegające swobodnie. Piękne miejsce i dużo serca włożonego, aby zadbać o każdy szczegół.

Jest drobnej postury, ale za to z ogromnym zapałem i siłą przebicia. Dawniej, gdy jeszcze piastowała stanowisko w korporacyjnych szeregach była Numer 1 w regionie. Teraz postawiła na swój biznes i krok po kroku wciela swoją wizję w życie. Jestem z niej szalenie dumna, patrząc jak się rozwija i brnie do przodu.

Nie chcę ujawniać jej osobistych dramatów, ale uważam, że to cud, że ta Kobieta tak doskonale sobie radzi po wszystkim, co ją w życiu spotkało. To się Moi Drodzy w głowie nie mieści ile niektórzy muszą w życiu udźwignąć. I choć podziwiam wszystkie te Kobiety, o których piszę, to gdybym miała wybrać jedną, która najbardziej mi zaimponowała tym, co sama osiągnęła, to wskazałabym właśnie na nią. Oczywiście ona jest zdania, że to nic wielkiego...

Niesamowita siła charakteru, podparta bardzo konkretnymi zasadami. Myślę, że ja w sowim życiu nie byłabym w stanie zastosować się nawet do połowy tych zasad, ale uwielbiam z nią na ten temat rozmawiać. Pokazuje mi tak odmienny punkt widzenia i tak rzadko spotykany... coraz rzadziej. Szanuję jej postawę, choć tak różną w wielu miejscach od mojej. Domyślam się również, że to wcale nie jest łatwe mieć w sobie tak surowego sędziego, ale patrząc na to z szerszej perspektywy, wiem, że to właśnie te wymagania pozwoliły jej przetrwać i zajść tak daleko.

---

Zobacz również: 

1 komentarz:

  1. Piękno ubrane w slowa... z ogromną ciekawością odkrywam kolejną ,,najpiekniejsza''

    OdpowiedzUsuń