niedziela, 9 października 2016

Najpiękniejsze - 5

Idąc za ciosem pozostaniemy w tym samym kręgu kobiet, które znam od dawna.

Ona jest Kobietą bezkompromisową, niesamowicie inteligentną i wyluzowaną. Była najlepszą Szefową jaką miałam, a pracowałam już dla wielu osób. Jeśli szukasz osoby, która poklepie Cię po ramieniu, poużala się wspólnie z Tobą nad twoim życiem i powie Ci, jaki to świat jest zły... to zdecydowanie nie ten adres. Raczej potraktuje Cię krótko zwięźle i na temat - mówiąc wprost co myśli o takiej postawie.

Ilustracja: Steven Vigil

Kiedy przyjechałam do Warszawy na praktyki po raz pierwszy, jakieś 13 lat temu nie miałam nawet telefonu komórkowego. Tak więc w moim dziale zadbano o to abym takowy dostała, bo trochę im się to chyba w głowie nie mieściło. Mój pierwszy dzień posiadania telefonu zapamiętam do końca życia... a to za sprawą 9 nieodebranych połączeń od Niej właśnie. Gdy z przerażeniem odkryłam, że nie słyszałam dzwonka przez ostatnie dwie godziny z duszą na ramieniu postanowiłam oddzwonić.

- Halo... to ja, nie słyszałam, jak dzwoniło - wymamrotałam nieśmiało.
- Skarbie, powiedz mi tylko jedną rzecz - zaczęła łagodnie - po co Ci k***a ten telefon, skoro go nie odbierasz?!  - skończyła znacznie ostrzej.

Tak więc jeśli jesteś kimś tak nierozgarniętym jak ja dawniej to możesz mieć pewność, że szybko sprowadzi Cię na ziemię.

Nie zmienia to jednak faktu, że to Kobieta o ogromnym sercu i jak może to zawsze pomoże. Mieć w niej przyjaciela to prawdziwy skarb, a tak się składa, że znam bardzo dobrze jej najlepszą Przyjaciółkę, więc wiem co mówię.

Nie wiem jak jest teraz, bo już od dłuższego czasu nasz kontakt jest bardzo ograniczony, ale dawniej potrafiła rozkręcić każdą imprezę. Można z nią było robić najgłupsze rzeczy całymi nocami a rano wszyscy na stanowiskach pracy, zwarci i gotowi. Spędziłam z nią wiele godzin na mniej lub bardziej poważnych dyskusjach przy papierosie czy lampce (czyt. trzeciej butelce) wina - jej mądrość życiowa zawsze mnie rozbrajała.

Pamiętam, że uprawiała dużo sportu i ciągle piła ziołowe herbaty. Nie śledzę jej życiorysu, ale widziałam zdjęcia jak reprezentowała Polskę na zawodach i startowała w lokalnych wyborach. Jakby to była moja okolica to zagłosowałabym na nią kilka razy. Ponieważ to osoba, która potrafi innych za sobą pociągnąć - skuteczna, zaangażowana i wie co dobre.

---

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz