środa, 5 października 2016

Najpiękniejsze - 1

Chciałabym Wam opowiedzieć o najpiękniejszych kobietach na Świecie, chociaż żadna z nich by o sobie tego nie powiedziała... przesadziłam, jedna by tak zrobiła. Poznałam je na różnym etapie życia i w różnych okolicznościach. Łączą nas relacje rodzinne, przyjacielskie lub tylko koleżeńskie. Jednak od lat niezmiennie jestem wdzięczna losowi, że dane mi było je spotkać. Opowiem o nich bezimiennie, dbając o ich prywatność, jednak musicie wiedzieć iż imiona też mają piękne. Kobiet będzie 11, a każdej poświęciłam oddzielny post. 

Ilustracja: Steven VigilOna jest Kobietą czynu, która doskonale potrafi nazywać rzeczy po imieniu. Nie będzie się silić na romantyczne uniesienia, ani rozczulać się nad sztuką. Co wcale nie znaczy, że brakuje jej wrażliwości. Wręcz przeciwnie, w kinie zawsze płaczemy w tych samych momentach.  Gusta jednak mamy zupełnie inne. W sklepie z niedowierzaniem oceniamy nawzajem swoje zakupy "serio? chcesz w tym wyjść na ulicę?".

Ma piękne, ogromne, niebieskie oczy i długie rzęsy - po mamie. Na każdej imprezie z niesłychaną lekkością podbija wszystkie męskie serca znajdujące się w polu rażenia, ale pozostaje wierna temu Jednemu, od wielu lat - to też nas zdecydowanie różni.

Kto zadziera z jedną z nas, zadziera z nami obiema - mamy tak od dziecka. Zawsze stałyśmy za sobą murem, w każdej sytuacji, do końca. Kiedy ktoś ją zrani lub obrazi, to czuję tak, jakby mi krzywdę zrobił. A zranić ją wcale nie trudno, choć chowa się pod grubym pancerzem kobiety zdeterminowanej i niezależnej, która nie przebiera w słowach.

Jest piękna, silna psychicznie i niebezpieczna. Wie czego chce i potrafi na to ciężko pracować. Wielu ludzi zazdrości jej tego co już osiągnęła... ale chyba tylko ja pamiętam, jak w wieku 16 lat wracała z pracy i płakała, że ma dosyć i nie daje rady. Ona sama nikomu nie zazdrości. Nie ma na to czasu w drodze po swoje marzenia. Traktuje ludzi sprawiedliwie, z wzajemnością i bez naiwności.

Jest młodsza ode mnie chociaż mam wrażenie, że już dawno mnie "przerosła".

---

2 komentarze:

 1. Witam Cię Nieboska Ewo,
  Niezmiernie interesujący pomysł :-). Niecierpliwie czekam na kolejne historie niezwykłych Kobiet.
  Pozdrawiam Serdecznie
  Gran Torino - ten który lubi Kobiety :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Gran Torino :) Kolejny post dzisiaj o 19:00

   Usuń